سونوگرافی سینه یک روش غیرتهاجمی برای تشخیص کسیت های سینه و روشی تکمیلی برای ماموگرافی در تشخیص سرطان سینه است. سونوگرافی سینه هیچ عوارضی ندارد و برای خانم های باردار و شیرده مناسب است.

بیشتر بخوانید

فیبرو آدنوما نوعی تومور خوش خیم در بافت سینه است که معمولا در خانم ها دیده می شود که پزشکان براساس ویژگی های مختلف ان را دسته بندی می کنندو معمولاً از ماموگرافی یا آزمایش‌های سونوگرافی برای عکس‌برداری از بافت سینه و تشخیص آن استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید

ماموگرافی برای غربالگری سرطان سینه در زنان بالای 40 سال استفاده می شود در حالی که سونوگرافی به عنوان یک تشخیص تکمیلی به کمک ماموگرافی می آید و به تنهایی برای تشخیص سرطان سینه استفاده نمی شود.

بیشتر بخوانید

ماموگرافی روشی برای تشخیص زودهنگام سرطان سینه در زنان 40 سال به بالا می باشد و توصیه می شود سالانه یک بار برای پیشگیری از بیماری های سینه، اقدام شود.

بیشتر بخوانید

ماموگرافی روشی برای تصویربرداری از بافت سینه است که برای تشخیص سرطان سینه کاربرد دارد و برای تشخیص از دستگاه اشعه X استفاده می شود. توصیه می شود که زنان بالای 40 سال سالی یک بار ماموگرافی انجام دهند.

بیشتر بخوانید

آمار مبتلایان به بیماری‌های سینه که بعضی از آنها واقعا کشنده و خطرناک هستند، روزبه‌روز در حال افزایش است، بنابراین لازم است که به‌ عنوان یک خانم، به سلامت سینه‌ هایتان بیشتر توجه کنید.

بیشتر بخوانید

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های سینه، سینه فیبروکیستیک یا همان کیست سینه است .کیست سینه که شایع ترین بیماری پستان ها در زنان میباشد خوش‌خیم و غیرسرطانی بوده و با پیدایش غیر طبیعی توده های منفرد و یا متعدد در داخل نسج یک و یا هردو پستان مشخص میشود.

بیشتر بخوانید

کیسه‌های پرآب بی‌خطری در داخل بدن هستند که براحتی می‌توان آن را درمان کرد. دریافت کافی فیبر و نوشیدن مایعات به درمان کیست سینه کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید

بیشتز زنان در طول زندگی دارای برجستگی های بی خطری در سینه هایشان می‌شوند و تجربه داشتن کیسنه سینه را داشته اند.

بیشتر بخوانید