دکتر علی حجت فوق تخصص جراحی پستان می باشد که جراحی های زیادی در زمینه درمان سرطان سینه انجام داده است و به عنوان فردی متخصص در زمینه سرطان سینه فعالیت می کند.

بیشتر بخوانید

لنف نود یا غدد لنفاوی متورم، ناشی از عفونت ها هستند که در اثر باکتری ها و ویروس ها به وجود می آیند و به راحتی بهبود می یابند. کمتر پیش می آید لنف نود ناشی از سرطان باشد.

بیشتر بخوانید

لنف نود هیپواکو تشکیل توده هایی است که می تواند در هر جایی از بدن به دلایل متفاوتی ایجاد شوند. این توده ها اغلب  بی ضرر هستند. اما در مواردی هم می تواند رشد غیر عادی داشته باشد. بنابراین نیاز است در مورد خوش خیم یا بدخیم بودن لنف نود هیپواکو بررسی های لازم صورت گیرد تا نسبت به درمان مناسب اقدام شود چرا که لنف نود هیپواکو ممکن است علامت بروز تومور یا رشد ناهنجار یک بافت باشد.

بیشتر بخوانید

لنف نود حاوی سلول های خونی سفید ویژه‌ای به نام لنفوسیت می باشد. وظیفه ی لنفوسیت‌ها تولید ماده‌ای به نام پادتن است. وظیفه پادتن هم مقابله با میکروب‌ها و سموم بدن است.

لنف نود مانند فیلتر، در به دام انداختن ویروس ها، باکتری ها و سایر علل بیماری عمل می کند قبل از اینکه بتوانند سایر قسمت های بدن  را آلوده کنند.

بیشتر بخوانید