درد سرطان سینه و درمان آن

درد علامت شایع اولیه سرطان پستان نیست، اما تومور می تواند باعث درد شود زیرا به بافت سالم اطراف فشار می آورد. سرطان پستان معمولاً با ایجاد درد پستان آغاز نمی شود، اما اگر از حد خاصی فراتر رود، می تواند دردناک شود. این درد ممکن است حین لمس احساس شود.

برای خانم های مبتلا به سرطان التهابی پستان، درد یا حساسیت اغلب یکی از اولین علائم است. این نوع نادر سرطان به سرعت رشد می کند و باعث قرمزی پوست می شود. درد ناشی از سرطان به خودی خود در افرادی که بیماری متاستاتیک (یا پیشرفته) دارند بیشتر دیده می شود.

درد سرطان سینه

درد سرطان سینه | سرطان پستان

 

درد سرطان سینه چگونه است؟

درد زنگ خطر بسیاری از بیماریها است و معمولاً به عنوان واکنش بدن نسبت به هر گونه بیماری در نظر گرفته می شود. سرطان سینه در مراحل اولیه‌اش معمولا علائم خاصی ندارد. اما وقتی تومور رشد می‌کند، ممکن است متوجه علائم خاصی شوید. غده‌های تشکیل‌ شده در سینه معمولاً بدون درد هستند، اما درد سینه یا حساسیت موجود در سینه می‌تواند علامت سرطان سینه باشد. بنابراین ایجاد تغییرات در سینه می تواند با درد هایی که ممکن است ناشی از سنگینی توده در سینه، یا احساس درد حین لمس کردن سینه همراه باشد.

آیا با سرطان پستان درد دارید؟

درد پستان معمولاً در بعضی موارد با سرطان التهابی پستان همراه است که علائم متمایز دیگری نیز دارد. به ندرت ممکن است تومور پستان باعث درد شود ، اما به طور کلی تومورهای سرطانی دردناک گزارش نمی شوند.

اکثر خانم ها احساس درد در ناحیه ی سینه را سرطان تلقی می کنند، بنابراین وقتی خانم ها احساس درد در پستان دارند، غالباً آن را سرطان پستان فرض می کنند بیشتر این درد ها می تواند ناشی از تغییرات هورمونی باشد. با این حال ، درد پستان به ندرت اولین علامت قابل توجه سرطان پستان است. بنابراین برای رفع نگرانی ناشی از درد سینه بهترین راه مراجعهی هر چه سریع تر به پزشک است.

درد سرطان سینه

 

دکتر علی حجت | فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان

برچسب ها

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید