آشنایی با طب سنتی و سرطان سینه

سرطان پستان رایج‌ترین نوع سرطان بدخیم در زنان است و این بیماری روند رو به رشدی در دهه‌ اخیر داشته است. در مورد طب سنتی و سرطان سینه می توان به این نکته اشاره کرد که با مصرف داروهای احتمال پیشگیری از سرطان پستان وجود دارد. در واقع محصولات طبیعی، به ویژه محصولات گیاهی، سال هاست برای درمان سرطان مورد استفاده قرار گرفته اند. بنابراین همچنان تلاش برای کشف درمان‌های جدید به ویژه درمان‌های با منشا گیاهی وجود دارد.

سرطان سینه

درمان سرطان سینه

طب سنتی و سرطان سینه

طبق نظریه ی طب سنتی، علت بروز تمام سرطان‌ها افزایش ماده ای به نام سودا در بدن است، وقتی مقدار سودا در بدن  زیاد شود، بنا به شرایط جسمی فرد ممکن است باعث ایجاد سرطان در اعضای مختلف بدن می‌شود.

در درمان سرطان سینه با روش طب سنتی لازم است در ابتدا مزاج بیمار شناخته شود و سپس با گیاهان دارویی و انجام بادکش‌های گرم و خشک به درمان بیماری پرداخت. این عقیده که با روش طب سنتی می‌توان سرطان را درمان کرد، اشتباه است؛ چرا که در بسیاری از مواقع طب سنتی تنها تکمیل کننده طب رایج است.

از نظر طب سنتی درمان راحتی برای سرطان سینه وجود ندارد، اما توصیه کلی این است که بیماران با ادامه ی درمان معمول خود با مشورت پزشک از بعضی داروهای گیاهی مناسب و مواد سودازا استفاده کنند.

این بیماران نباید هرگز درمان پزشکی و دارویی خود را کنار بگذارند و تنها از داروهای گیاهی مصرف کنند. این اقدام بسیار خطرناک است و به سلامت آنان آسیب می‌رساند.

درمان سرطان سینه

درمان سرطان سینه

درمان سرطان سینه با طب سنتی

طبق نسخه‌های طب سنتی گیاهانی دارویی از جمله بارهنگ، افتیمون، جعفری، انار، زیتون و انگور برای بهبود وضعیت سرطان ها از جمله سرطان سینه نقش بسزایی دارند.
فراورده های زنبور عسل از جمله عسل، بره موم، گرده گل، ژل رویال علاوه بر مفید بودن برای سایر بیماری ها خواص مفید دیگری برای بهبود وضعیت انواع بیماری سرطان از جمله سرطان سینه را نیز داراست، و می تواند قوای جسمانی فرد مبتلا به سرطان را افزایش دهد تا مقاومت خوبی در برابر سایر درمان های پزشکی داشته باشند.

با وجود اینکه هنوز درمان سرطان سینه با بره موم به طور قطعی به اثبات نرسیده است اما به نقل از افراد مبتلا به سرطان، مصرف مداوم بره موم در کاهش سلول های سرطانی مفید بوده است.

 رازیانه گیاهی است که در تمام فصول سال می توان آن را به صورت چای نوشید. گیله رازیانه دارای ث ، کلسیم ، پتاسیم و فیبر است. علاوه بر خاصیت آن بر افزایش شیر مادر می تواند در پیشگیری از سرطان سینه مفید باشد. این گیاه دارای مقادیری استروژن است طبیعی است و به همین دلیل برای جلوگیری از ابتلاء به سرطان سینه و همچنین جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی نیز بسیار مفید است.

مارچوبه مهمترین گیاه در پیشگیری و بهبود وضعیت سرطان های مختلف دارد. بر اساس تحقیقات انجام گرفته در کشورهای اروپایی، برخی معتقدند که این گیاه اثرات معجزه آسایی بر توقف رشد سلول های سرطانی در بدن بیماران دارد. هر چند این نظرات تاکنون به طور کامل به اثبات نرسیده است اما تحقیقات جدید نشان می دهد که این گیاه در درمان و کاهش فعالیت سلول های سرطانی غدد لنفاوی موثر بوده است.

در مورد مصرف هر داروی گیاهی برای درمان سرطان سینه بهتر است مشاوره ای در این زمینه با پزشک خود داشته باشید تا در کنار درمان پزشکی، برای بهبود قوا و وضعیت جسمانی خود و کاهش سلول های سرطانی سینه از مزایای طب سنتی هم بهره مند شوید.

سرطان سینه

درمان سرطان پستان

دکتر علی حجت | فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید