جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

عمل جراحی کوچک کردن سینه روشی است که به کاهش اندازه سینه های زنان کمک می کند و موجب ایجاد سینه زیباتر و خوشایندتر مطابق با بدن بیمار می شود. جراح پلاستیک چربی، بافت و پوست اضافی را از طریق برش در قسمت زیرین هر دو سینه از بین می برد و نه تنها سینه ها را کوچک تر، سبک تر و محکم تر می کند، بلکه باعث بهبود تقارن سینه و از بین رفتن افتادگی می شود. کوچک کردن سینه یک روش سرپایی است که به طور کلی عوارض زیادی ندارد.

جراحی کوچک کردن سینه


دلایل کوچک کردن سینه

خانم هایی که سینه های بزرگ دارند به دلیل فشار وزن سینه های آنها روی گردن، شانه ها و کمر اغلب دارای علائم جسمی دردناک هستند. برخی از خانم ها حتی از سردردهای مداوم، ضعف و دیسک های فتق رنج می برند. علاوه بر این، برخی از خانم ها به دلیل اندازه سینه خود احساس خوبی نداشته و به جسم خود نگاه منفی دارند. جراحی کوچک کردن سینه می تواند هر دو چالش جسمی و روانی را رفع کند. کوچک کردن سینه موجب می شود لباس شنا، سینه بند اسپرت و لباس مناسب به نظر برسد و اعتماد به نفس فرد تقویت شود.

اقدامات قبل از جراحی کوچک کردن سینه

قبل از عمل کوچک کردن سینه پزشک معاینه معمول سینه را انجام می دهد. همچنین برای اطمینان از سلامتی ممکن است نیاز به ماموگرافی یا آزمایشات دیگری باشد. همچنین پزشک در مورد بیهوشی در عمل و یا بی حسی موضعی تصمیم می گیرد.

در روزهای قبل از عمل پزشک توصیه خواهد کرد که از مصرف برخی داروهای بدون نسخه مانند آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. در روز عمل احتمالا باید در ساعت های قبل از عمل از غذا و آب خودداری کنید.

انواع روش های کوچک کردن سینه

جراحان زیبایی می توانند هنگام انجام کوچک کردن سینه از یکی از چندین روش مختلف جراحی استفاده کنند. انتخاب روش جراحی بستگی به آناتومی سینه بیمار، نوع و میزان بافتی که باید برداشته شود و نتیجه مطلوب بیمار متفاوت است.

لیپوساکشن و کوچک کردن سینه

در موارد خاص، کوچک کردن سینه با استفاده از لیپوساکشن به تنهایی قابل انجام است. از مزایای لیپوساکشن برای کوچک کردن سینه یک روش سریع، کمتر تهاجمی، جای زخم های غیر قابل کشف روی سینه و نتایج ماندگار است. با این حال این روش فقط در بیماران خاص به نتایج بهینه خواهد رسید. بهترین کاندیداها کسانی هستند که نیاز به کاهش جزئی در اندازه سینه دارند و اندازه بیش از حد سینه آنها عمدتا به دلیل چربی اضافی است. اگر سینه ها نامتقارن، پوست کشیده یا مقدار قابل توجهی از بافت برای از بین بردن وجود داشته باشد، یکی از روشهای بعدی کوچک کردن سینه احتمالا بهتر خواهد بود.

کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه عمودی

بیمارانی که نیاز به کاهش متوسط ​​سایز سینه دارند و شدت افتادگی سینه آنها بیشتر است، اغلب کاندیداهای خوبی برای این روش هستند. این جراحی شامل دو محل برش است: یکی در اطراف لبه آئرولا و برش دوم به صورت عمودی از انتهای آئرولا تا لبه پایینی یا چین زیر سینه ادامه دارد. این الگوی برش به جراح زیبایی اجازه می دهد چربی، پوست و بافت سینه اضافی را از بین ببرد. در حالی که جراحی عمودی سینه باعث ایجاد زخم در سینه می شود ولی این زخم محدود به ناحیه زیر نوک سینه است و به راحتی در زیر سینه بند یا بیکینی پنهان می شود.

کوچک کردن سینه لنگری

کوچک کردن سینهT معکوس شامل 3 برش است: یکی در اطراف لبه آئرولا، یک برش به صورت عمودی از مجرای سینه تا پایین و دیگری در امتداد چین و چروک در زیر سینه است. از آنجا که این تکنیک امکان حداکثر برداشتن بافت و تغییر شکل مجدد بافت را فراهم می کند برای افرادی که بافت قابل توجهی برای برداشتن دارند یا سینه دارای عدم تقارن زیادی است، مناسب می باشد.

جای زخم ناشی از این جراحی شبیه به جراحی عمودی است که یک اسکار نازک اضافی در امتداد چین و چروک در زیر سینه وجود دارد. با مراقبت مناسب جای زخم ها بطور قابل توجهی در طول سال اول یا بعد از عمل محو می شوند و به راحتی توسط لباس پنهان می شوند.

اقدامات بعد از جراحی کوچک کردن سینه

بعد از عمل سینه ها در بانداژ پیچیده می شود. لوله هایی نیز ممکن است به سینه ها وصل شود تا از شر مایعات اضافی ناشی از تورم اولیه بعد از عمل خلاص شوید. به طور معمول یک هفته بعد از عمل دوباره می توانید سینه بند بپوشید ولی اصولا تا چندین هفته باید از سینه بند مخصوص جراحی استفاده کنید.

بهبودی بعد از کوچک کردن سینه

در حالی که ممکن است در همان روز عمل جراحی از بیمارستان به خانه برگردید، ولی باز هم به استراحت و بهبودی نیاز دارید. مراقب باشید از هرگونه حرکتی که باعث فشار عضلات برای چندین هفته بعد از عمل شود خودداری کنید. مواد سنگین و چیزی بیش از 5 پوند را بلند نکنید. سینه ها تا مدتی درد خواهند داشت. با داروهای ضد درد باید بتوانید روند بهبودی را بهتر مدیریت کنید. همچنین ممکن است علائمی مانند بی حسی، خارش یا خستگی عمومی داشته باشید. بر اساس سرعت بهبودی پزشک تصمیم می گیرد چه زمانی می توانید به فعالیتهای عادی مانند کار، ورزش یا رانندگی بازگردید.

چند روز بعد از عمل مجاز به دوش گرفتن نیستید و برای لباس پوشیدن باید از دیگران کمک بگیرید زیرا در ابتدا سینه و شانه ها حرکت کامل ندارند. احساس بی حسی در سینه ها بعد از عمل جراحی کاملا طبیعی است و ممکن است مدتی ادامه داشته باشد.

عوارض جراحی کوچک کردن سینه

در حالی که خطرات ناشی از جراحی کوچک کردن سینه حداقل است ممکن است برخی از خانم ها از این موارد رنج ببرند:

کاهش یا از بین رفتن احساس در نوک سینه ها یا سینه ها

نتایج نامتقارن (ممکن است یک سینه یا نوک سینه بزرگتر یا کوچکتر از دیگری باشد)

جای زخم

مشکلات مربوط به شیردهی

واکنش های آلرژیک به بیهوشی، نوار جراحی یا داروهای مورد استفاده در طول عمل

زمان بهبود طولانی

پیامدهای جراحی کوچک کردن سینه

نتایج پس از عمل برای بسیاری از خانم ها مثبت است و به مزایای سلامتی و زیبایی سینه های کوچکتر می رسند. ممکن است مدتی طول بکشد تا از نظر ذهنی با ظاهر جدید خود تنظیم شوید. همچنین به خاطر داشته باشید که تورم به طور کامل از بین می رود. اگر سینه ها بلافاصله کوچکتر به نظر نمی رسند، نگران نباشید. در برخی موارد، ممکن است نیاز به عمل جراحی پیگیری داشته باشید تا هرگونه اشتباه را اصلاح کرده یا ظاهر سینه را اصلاح کنید.

ممکن است در آینده افراد برای شیر دادن به کودک مشکل داشته باشند. لذا بهتر است این عمل جراحی بعد از تولد کودکان انجام شود.

آیا نتایج کوچک کردن سینه دائمی است؟

بعد از کوچک کردن سینه، می توانید انتظار داشته باشید که از یک سینه سبکتر برای یک عمر لذت ببرید. تا زمانی که وزن پایداری داشته باشید و تصمیم به مادر شدن نداشته باشید. با این حال، هیچ چیز نمی تواند روند طبیعی پیری را متوقف کند. سرانجام، سینه ها احتمالاً دوباره شروع به شل شدن خواهند کرد.

همچنین احتمالاً بارداری های بعدی شکل، اندازه و ظاهر سینه ها را تغییر می دهد. احتمالاً برخی از تغییرات مثبت ایجاد شده در زمان کوچک کردن سینه را تغییر می کند. اگر قصد دارید فرزندان بیشتری داشته باشید با جراح زیبایی خود صحبت کنید. او می تواند به شما در جوانب مثبت و منفی بودن عمل جراحی در حال حاضر کمک کند.

دکتر علی حجت | فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید