درباره دکتر علی حجت
 
دکتر علی حجت فوق تخصص جراحی سینه
 

دکتر علی حجت فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان

دکتر علی حجت در خانواده ای تحصیل کرده متولد شده که پدرش دکتر حسین حجت فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از آمریکا و مادرش فوق لیسانس روانشناسی کودک و نوجوان از آمریکا بود. ایشان پس از گذراندن پزشکی عمومی با رتبه برتر دانشگاه و طی کردن دوره تخصص جراحی عمومی در بورد تخصصی جراحی ایران با رتبه ممتاز پذیرفته شد پس از گذراندن دوران طرح و تعهد دوره فلوشیپ بیماریها و جراحی های پستان را زیر نظر بنیان گذار رشته جراحی پستان ایران (جناب آقای پروفسور اسماعیل اکبری) گذراند (دانشگاه شهید بهشتی). دکتر علی حجت دارای فلوشیپ جراحی پستان بوده و جراحی‌های بسیار در زمینه درمان سرطان سینه انجام داده‌اند، از این رو به عنوان فردی برجسته در زمینه فوق تخصص جراحی سینه فعالیت می‌کنند. بازسازی سینه، جراحی پروتز سینه و درمان بیماری‌های سینه از جمله تخصص‌های ایشان است.

 

افتخارات جراحی دکتر علی حجت فوق تخصص جراحی سینه در تهران

  1. انجام اولین پیوند کامل دست قطع شده (شریان - عصب - عروق) در استان یزد
  2. انجام اولین عمل برداشتن بافتهای سرطانی و پیش سرطانی در پستان های  پرخطر  با حفظ  پوست و نوک پستان (بازسازی اولیه سینه)

 

فعالیت در زمینه جراحی پستان

 

الف) درمان بیماری‌های پستان:

1- غربالگری و تشخیص زودرس (چکاب) بیماریهای پستان و تشخیص آنها در مراحل اولیه بخصوص در مواردی که سابقه خانوادگی بیماریهای پستان در اقدام بیمار وجود داشته است.

2- نمونه برداری و تشخیص ضایعات مشکوک در بررسی های رادیولوژیکی(مثل سنوگرافی، مامو گرافی و MRI)

3- درمان و بررسی علائم پستان (درد- ترشح غیر طبیعی –تومور-کیست)

4- جراحی ضایعات خوش خیم پستان (تومورها-کیست ها و .....)

5- جراحی تومورهای بدخیم پستان (سرطان) با حفظ زیبایی پستان  و بازسازی مجدد پستان  پس از برداشتن تومور

ب) جراحی زیبایی سینه:

1- جراحی بزرگ کردن سینه ها (با پروتز) و قرینه سازی آنها

2- جراحی کوچک کردن سینه های که بصورت غیر طبیعی بزرگ هستند و علائمی مثل درد گردن و کمر ایجاد کرده اند بصورتی که زیبایی نیز تامین گردد.

3- بالا بردن سینه های افتاده (لیفینگ)

ج) جراحی بازسازی سینه ها :

پس از جراحی تومور های سینه مواردی که سینه کامل برداشته شده یا به دلیل برداشتن بخشی از آن که حاوی تومور بوده و فورمیتی(بدشکلی ایجاد شده است) می توان با تزریق چربی و پروتز سینه (در موارد خفیف) و بازسازی با عضلات و پوست از شکم و کمر (در موارد شدید) مجددا ظاهر و فرم سینه را باز سازی کرد حتی نوک سینه برداشته شده آن را نیز مجددا بازسازی کرد تا ظاهری طبیعی پیدا کند.

 

دکتر علی حجت | فوق تخصص جراحی پستان