عفونت سینه یک التهاب پستان است که در پزشکی آن را ماستیت می‌نامند. ورم پستان می تواند آزاردهنده باشد، زیرا اغلب با درد زیادی همراه است.

بیشتر بخوانید

بیوپسی سینه یا نمونه برداری از پستان، روشی است که با برداشتن توده یا بافت مشکوک سینه، به تشخیص سرطان کمک می‌کند. با انواع بیوپسی سینه و چگونگی انجام آن آشنا شوید.

بیشتر بخوانید

پاسخ به برخی از سوالات متداول در مورد سرطان سینه

بیشتر بخوانید

سرطان سینه یکی از بیماری هایی است که از بارزترین علائم آن رشد غیرطبیعی سینه است.این بیماری در بین مردان و زنان شایع می باشد.سرطان سینه مراحل مختلفی دارد که در هر مرحله درمان و علائم مختلفی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

دکتر علی حجت فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از آمریکا

بیشتر بخوانید

سرطان سینه ابتدا در مجاری شیری یا غدد رشد میکنند.اولین نشانه های سرطان سینه لمس توده ی سینه ای یا رسوب کلسیم در بافت سینه می باشد.و یکی از خطرناکتریت سرطان هایی است که منجر به مرگ میشود.

بیشتر بخوانید

سرطان سینه یکی از بیماری هایی است که بسیار پر خطر است و باید با علائم آن آشنا باشیم تا در صورت مشاهده آن بتوانیم آن را درمان کنیم.

بیشتر بخوانید

سونوگرافی سینه که به آن تصویربرداری سینه نیز گفته می شود یک نوع آزمایش پزشکی غیرتهاجمی است که برای تشخیص و درمان سرطان سینه از آن استفاده می شود و حرکت مواد را در بدن بررسی می کند.

بیشتر بخوانید

سرطان سینه یک بیماری است که امروزه در میان زنان بسیار رایج شده است و از راه های درمان آن می توان به پرتودرمانی، شیمی درمانی، هورمون درمانی و درمان بیولوژیک اشاره کرد.

بیشتر بخوانید

عوارض ماستکتومی شامل درد، عفونت، هماتوم و اسکار است. مطالعات نشان می¬دهد عوارض ماستکتومی نسبت به جراحی حفظ پستان دارای نرخ بالاتری از عوارض زخم، خونریزی، عفونت و عوارض کلی است.

بیشتر بخوانید

هیچ راه قطعی برای پیشگیری کامل از سرطان سینه وجود ندارد. اما برای کاهش خطر و درمان بهتر شناسایی آن در مراحل اولیه ضروری است.

بیشتر بخوانید

سرطان سینه بیماری است که بیشتر زنان به آن دچار می شوند اما مردان نیز به ندرت به آن مبتلا می شوند. سرطان سینه در مردان مربوط به میزان کمتر بافت پستانی نسبت به خانم ها می باشد.

بیشتر بخوانید

سرطان سینه یک بیماری شایع در بین زنان است که ممکن است با احساس درد در ناحیه سینه ها شروع شود که ممکن است درد آن عذاب آور باشد و این علائم ممکن است آنقدر شدید باشد که افراد را در مراجعه به پزشک ترغیب کند.

بیشتر بخوانید

از روش لامپکتومی یا جراحی حفظ پستان می توان در صورت تشخیص توده های سرطانی و درمان به موقع استفاده کرد که این جراحی یک جراحی رایج می باشد.

بیشتر بخوانید

ماموگرافی روشی برای تصویربرداری از بافت سینه است که برای تشخیص سرطان سینه کاربرد دارد و برای تشخیص از دستگاه اشعه X استفاده می شود. توصیه می شود که زنان بالای 40 سال سالی یک بار ماموگرافی انجام دهند.

بیشتر بخوانید

توصیه می شود زنان بالای 40 سال هر ساله ماموگرافی را انجام دهند تا بتوان سرطان سینه را در مراحل اولیه تشخیص و درمان کرد.

بیشتر بخوانید

ماموگرافی برای غربالگری سرطان سینه در زنان بالای 40 سال استفاده می شود در حالی که سونوگرافی به عنوان یک تشخیص تکمیلی به کمک ماموگرافی می آید و به تنهایی برای تشخیص سرطان سینه استفاده نمی شود.

بیشتر بخوانید

سرطان سینه بیماری در زنان است که اکثر زنان آن را به عنوان ترسناک ترین اتفاق زندگی خود می دانند که عوارضی چون نا امیدی، مرگ و در بهترین حالت دچار اختلال روانی می شوند.

بیشتر بخوانید
تماس سریع