ماموگرافی روشی برای تصویربرداری از بافت سینه است که برای تشخیص سرطان سینه کاربرد دارد و برای تشخیص از دستگاه اشعه X استفاده می شود. توصیه می شود که زنان بالای 40 سال سالی یک بار ماموگرافی انجام دهند.

بیشتر بخوانید

توصیه می شود زنان بالای 40 سال هر ساله ماموگرافی را انجام دهند تا بتوان سرطان سینه را در مراحل اولیه تشخیص و درمان کرد.

بیشتر بخوانید

ماموگرافی برای غربالگری سرطان سینه در زنان بالای 40 سال استفاده می شود در حالی که سونوگرافی به عنوان یک تشخیص تکمیلی به کمک ماموگرافی می آید و به تنهایی برای تشخیص سرطان سینه استفاده نمی شود.

بیشتر بخوانید

جراحی لامپکتومی یک عمل جراحی برای خارج کردن توده های سینه است که در آن سینه تخلیه نمی شود و ظاهر سینه حفظ می شود و بعد از این جراحی ممکن است از پرتودرمانی استفاده شود.

بیشتر بخوانید

سرطان سینه تنها مختص به زنان نیست بلکه مردان نیز به سرطان سینه مبتلا می شوند اما آمار ابتلا به سرطان سینه در زنان بسیار بیشتر از مردان می باشد.

بیشتر بخوانید

سرطان سینه یکی از رایج ترین نوع سرطان ها در دنیاست که تقریبا از هر هشت زن در دنیا، یک نفر به سرطان سینه مبتلا است که در صورت تشخیص زودهنگام شانس درمان آن بیشتر است.

بیشتر بخوانید

طرحِ همگانی آزمایش تراکم بافت سینه پیشنهادی است که از سوی سازمان مدیریت غذا و دارو و مجبور کردن تمام زنان به دریافت گزارش از وضعیت تراکم بافت سینه بعد از هر ماموگرافی

بیشتر بخوانید

سرطان سینه خوش خیم به رشد غیرعادی توده و سایر تغییرات در بافت سینه گفته می شود که سرطانی نیستند اما باید تمام تغییرات غیرعادی سینه بررسی شود.

بیشتر بخوانید

تشخیص سرطان در منزل یکی روش بسیار مهم می باشد و پزشکان معتقدند که انجام ماهانه آن در کنار دیگر روش های غربالگری می تواند شانس تشخیص سرطان سینه را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید

سرطان سینه بدخیم یکی از انواع سرطان هایی است که به رشد غیرعادی سلول ها گفته می شود و تفاوت اصلی آن با سران سینه خوش خیم در روند تکثیر سلول ها در سرطان سینه خوش خیم در مرحله مشخصی متوقف می شود.

بیشتر بخوانید

سرطان سینه در زنان از سنی که بافت سینه تشکیل می شود شروع می شود. سن سرطان سینه در اروپا بین زنان 50 تا 60 سال بسیار رایج تر است.

بیشتر بخوانید

درجه بندی سرطان سینه یک روش است که متخصصان اندازه سرطان را با توجه به آن توصیف می کنند و اینکه مشخص می کنند که سرطان سینه تا چه اندازه بزرگ و وخیم است.

بیشتر بخوانید

یکی از شایع ترین دلیل مرگ در زنان میانسال سرطان سینه است که ابتلا به این سرطان قبل اط سن 20 سالگی بسیار نادر و بیشتر در زنان 20 سال به بالا دیده می شود.

بیشتر بخوانید

سرطان سینه یکی از سرطان هایی است که بیشتر زنان 30 تا 45 سال به آن مبتلا هستند. دو عامل اصلی در ایجاد سرطان سینه وراثت و سبک زندگی می باشد.

بیشتر بخوانید

شیمی درمانی قبل از جراحی پستان یکی از روش هایی است که برای درمان سرطان سینه مورد استفاده قرار می گیرد که اگر در موارد صحیح انجام شود در درمان بیماران موثر می باشد.

بیشتر بخوانید

ماستکتومی عمل جراحی است که برای پیشگیری از سرطان سینه انجام می شود. ماستکتومی می تواند برای افراد مبتلا به سرطان سینه یکی گزینه درمانی باشد.

بیشتر بخوانید
تماس سریع