چند سوال رایج در رابطه با جراحی سینه

چند سوال رایج در رابطه با جراحی سینه، که برای بر طرف نمودن شبهات، یا به دست آوردن آگاهی لازم پرسیده می شود. در صورت اطلاع داشتن در این زمینه می توان از عوارض جدی پروتز سینه در امان ماند.

جراحی زیبایی پستان

سوال های رایجی که در این زمینه پرسیده می شود شامل مدت زمان ماندگاری پروتزها، محدودیت پروتز سینه در بارداری و شیردهی، عوارض پروتز سینه، علت تعویض پروتز سینه، سایز مناسب اتتخاب پروتز سینه، احتمال سفت شدن پروتزها، موارد منع جراحی پروتز سینه، محل برش های جراحی، احتمال سرطان سینه با پروتز و...

مدت زمان ماندگاری نتيجه عمل جراحي پروتز سينه چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری نتیجه پروتز سینه به متغيرهاي متعددي بستگی دارد. نسل جديد پروتزها محکم تر بوده وماندگاري آن ها نسبت به پروتزهاي قديمي بيشتر است و تا وقتي مشکلي ايجاد نشود نياز به تعويض پروتز نيست.

 

آیا محدودیت پروتز سینه در بارداری وجود دارد؟

اگر شما پس از عمل جراحي گذاشتن پروتز سينه، باردار شويد، بافت سينه ي شما بزرگ شده و پوست نيز به دنبال آن کشيده مي‌ شود. در نهایت پس از اتمام این دوره همه چیز به حالت عادی خود بر می گردد. پيش‌ بيني اين که چه ميزان اين تغييرات رخ مي‌ دهد غير ممکن است ولي حجم پروتز سينه در طي اين عمليات به همان اندازه باقي خواهد ماند.

پيش‌ بيني اين که چه ميزان اين تغييرات رخ مي‌ دهد غير ممکن است ولي حجم پروتز سينه در طي اين عمليات به همان اندازه باقي خواهد ماند.

پروتز سینه باعث ایجاد مشکل در شیردهی نمی شود . در صورتی که در دوره شیردهی هستید بهتر است پروتز سینه زیر دیواره عضلانی قرار بگیرد .به هیچ عنوان پروتزهاي آب نمکي و پروتزهاي سيليکوني

به داخل شیر مادر یا بدن نشت نخواهد کرد. لايه‌ هاي پوشش داخلي و خارجي اين پروتز مانع از اين خواهد شد که مواد دروني آن به خارج نشت پيدا کند.

 

عوارض جراحی پروتز سینه چیست ؟

در صورتی که جراحی پروتز سینه توسط یک جراح ماهر انجام شود عوارضی نخواهد داشت.  برخی عوارض می تواند شامل عفونت، سوزش، خونمردگی، خونریزی، بی حسی، انقباض کپسولی، پارگی پروتز، جا به جا شدن پروتز باشد  که در صورت انتخاب پروتز سینه خوب که توسط یک جراح با تجربه انجام شود این عوارض به حداقل می رسد.

 

علت تعویض پروتز سینه چیست؟

در صورت اصابت ضربه، تصادف و ... چنانچه پروتز پاره شود باید پروتز تعویض گردد. همچنین پروتزهایی که هم اکنون در بازار وجود دارد از نوعی می باشد که نیاز به تعویض ندارد و مانند گذشته نیست که نیاز به تعویض داشته باشد .

 

سایز مناسب اتتخاب پروتز سینه

سایز اصلی سینه، و سایز دلخواه بیمار دو عامل مهم در انتخاب پروتز مناسب می باشد. سایز اصلی سینه خود فرد بسیار مهم تر است، زیرا ظاهر سینه بعد از جراحی، نباید از حالت طبیعی خارج شود.

 

احتمال سفت شدن پروتزها بعد از عمل وجود دارد؟

احتمال سفت شدن پروتز و یا تغییر شکل آن وجود دارد، که البته این مورد در ۱۰ درصد بیماران ممکن است مشاهده شود. در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد، جراحی دیگری جهت رفع این مشکل انجام خواهد شد.

 

موارد منع جراحی پروتز سینه کدام است؟

چنانچه در قسمتی از بدن عفونت وجود دارد، یا خانم هایی که مبتلا به سرطان سینه هستند، دوران بارداری را به تازگی گذرانده باشد یا در دوران شیردهی هستند جراحی سینه به تعویق می افتد.

 

مکانی که برش های جراحی زده می شود کجاست؟

درجراحی پروتز سینه ، برش سینه هم در زیرسینه ها و هم زیر بغل زده می شود. اما در صورتی که لیفت سینه و برش سینه همزمان با هم انجام شود برش به صورت یک هاله دور سینه زده می شود.

 

آیا احتمال سرطان سینه با پروتز وجود دارد؟

طبق نحقیقات جراحی پروتز سینه  به عنوان عامل سرطان شناسایی نشده است .هنوز هيچ مدرکي که نشان دهد پروتزهاي سينه باعث ايجاد سرطان در انسان مي‌ شوند، وجود ندارد.

 

به اشتراک بگذارید :
تماس سریع