انواع روش های جراحی زیبایی سینه

لیپوساکشن

جراحی لیپوساکشن بعنوان روشی جهت رفع چربی های موضعی به کار می رود.لیپوساکشن با استفاده از مکش چربی ها را از بدن بیرون می سازد. در موقع جراحی سینه لوله های نازک و کوچک با سر پهن( کانولا) از طريق برش های کوچک وارد بدن ميشود و پزشک لوله را زیر پوست حرکت ميدهد تا به منطقه ای برسد که چربی در آن جا جمع شده است بعد از طريق این لوله چربی از بدن بیرون می شود.

جراحی پستان

جراحی سینه

لیزر لیپولیز

 لیزر لیپولیز به معنای تخریب بافت چربی با لیزر است  که یک روش جدید جهت کاهش میزان چربی زیر پوست است که اکثراً بصورت سرپائی و با بی حسی موضعی  طی یک جلسه انجام می شود .

 روش های نسبتاً قدیمی تر جهت رفع چربی موضعی شامل لیپوساکشن , تخریب چربی به کمک امواج التراسونیک یا با تزریق مواد دارویی خاصی به داخل آن (مزوتراپی) یا تاباندن امواج رادیویی (RF) وغیره میباشد که هنوز هم به صورت وسیع در تمام دنیا استفاده میشود .

از مزایای روش لیزر لیپولیز جمع و سفت تر شدن پوست بدلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی و جمع شدگی کلاژن است و همچنین درد تورم وکبودی و برگشت چربی در موضع نسبت به روش لیپوساکشن بسیار کمتر یا ناچیز است.  تابش لیزر درزیر ودر لایه سطحی باعث رفع سلولیت می شود .

لیزر لیپولیز را برای رفع چربی های موضعی زیر پوستی در هر قسمت از بدن شامل صورت غبغب گردن بازو سینه شکم پهلو پشت  باسن ران ساق میتوان بکار برد .

 اگر ضخامت چربی زیر پوستی زیاد باشد همزمان لیپوساکشن جهت برداشتن چربی های عمیق تر به منظور رفع کامل مشکل انجام می شود.

روش انجام لیزر لیپولیز

روش انجام لیزر لیپولیز - ابتدا مایع مناسب حاوی ماده بی حسی و منقبض کننده عروق به زیر پوست و بافت چربی تزریق میشود. سوراخ های ۱تا ۲ میلی متری روی پوست ایجاد می شود و تحت بی حسی موضعی یک لوله کانولا جاوی فیبر نوری باریک وارد زیر پوست می شود . سپس کانولا به آرامی به عقب وجلو حرکت داده می شود . نور لیزر به سلول های چربی برخورد کرده وسبب پاره شدن سلول های چربی و تخریب سلولی و مایع شدن چربی درون سلول شود . که بعد از آن اگر حجم چربی مایع زیاد باشد این چربی مایع به راحتی با ساکشن با فشار کم خارج می شود ولی اگر حجم مایع کم باشد نیاز به ساکشن ندارد و توسط بدن متابولیز شده واز بین میرود.

لیپولیز سینه

به منظور کوچک کردن سینه در مردانی که سینه های بزرگی دارند می توان با ایجاد بیحسی موضعی از روش لیپولیز با لیزر استفاده نمود ، بدین ترتیب طی ۱ الی ۲ ساعت  جلسه ی لیپولیز درمانی  ، بزرگی سینه در مردانی که از جنس چربی است ، چربی زیر سینه با لیزر نرم شده و سپس با ابزار مخصوصی چربی از بدن خارج می گردد .

کوچک کردن و لیفت سینه با روش‌های غیر جراحی

مزوتراپی

مزوتراپی روش کم تهاجمی است که باعث رفع چربی و درنتیجه کاهش اندازه سینه‌ها می‌شود. درمان شامل چندین میکرو تزریق از داروهای شیمیایی و هومیوپاتی، عصاره‌های طبیعی گیاهی استاندارد، ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه است که به لایه میانی پوست تزریق می‌شوند. این دوزهای کوچک از داروها در مناطق هدف برای کاهش چربی سینه استفاده می‌شوند. بسته به نتایج موردنظر فرد ممکن است 10 تا 15 جلسه درمان در فواصل 3تا 4 هفته نیاز باشد.
منطقه درمان ابتدا بی‌حس می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی و در موارد خاص داروهای هومیوپاتی نیز تهیه‌شده و به پوست بیمار تزریق می‌شوند. تزریق با یک تزریق کننده مخصوص انجام می‌شود. در طول درمان مقادیر کوچک در چند نقطه تزریق می‌شوند.


رادیو فرکانسی (آر اف)

این درمان کاملاً غیرتهاجمی است و به سایر روش‌های جراحی زیبایی ترجیح داده شود. نتایج آن بسیار مؤثر و ماندگار است زیرا سلول‌های چربی موجود در عمق پوست هدف اشعه قرار می‌گیرند. این فرم جدید لیپولیز برای افرادی مناسب است که می‌خواهند دو تا پنج سانتیمتر سینه را کوچک کنند و به‌طور هم‌زمان شلی پوست را رفع کنند. هر جلسه رادیو فرکانسی به‌طور کلی حدود 60 دقیقه طول می‌کشد. این روش هیچ درد و یا عوارض جانبی ندارد. این دستگاه روی سطح پوست فشرده می‌شود و به ذرات باردار اجازه می‌دهد تا از طریق بافت به ناحیه موردنیاز منتقل شوند. لرزش این ذرات با فرکانس بالا باعث تولید گرمای کافی برای کاهش چربی و بازسازی کلاژن می‌شود.         
اغلب افراد بلافاصله به درمان‌های فرکانس رادیویی پاسخ می‌دهند و نتایج را درست پس از اولین جلسه درمان خود مشاهده می‌کنند. جلسات درمانی بیشتر باعث حصول نتایج واضح‌تر و ماندگارتر خواهد شد. این روش درمانی برای استفاده طولانی‌مدت در نظر گرفته می‌شود و جلسات می‌توانند تا زمانی که نتایج موردنظر نشان داده شود ادامه یابند. اگرچه آر اف روشی ایمن است اما توصیه‌شده است که زنان باردار و همچنین کسانی که در معرض بیماری‌های پوستی مانند التهاب پوست قرار دارند از درمان خودداری کنند.

هایفوتراپی

هایفو روش غیر جراحی بالا کشیدن پوست است و یکی از بهترین روش‌های درمانی است. این روش می‌تواند به‌طور دائمی برای کاهش چربی‌های سینه مورداستفاده قرار گیرد. در این روش انرژی آکوستیک در عمق 8 میلی‌متری متمرکز می‌شود و سلول‌های چربی را از بین می‌برد. فرکانس بالا موج اولتراسوند موجب گرم شدن پوست می‌شود و به‌طور مؤثر سلول‌های چربی را از بین می‌برد و باعث سفت شدن سینه می‌شود. سلول‌های چربی تحت درمان قرارگرفته از طریق فرآیندی طبیعی از طریق سیستم لنفاوی از بین می‌روند. این روند حذف چربی تا 3 ماه پس از درمان ادامه می‌یابد.
دستگاه هایفو بر روی پوست قرار می‌گیرد و در حدود 2 دقیقه نگه‌داشته می‌شود. این عمل 3 بار در هر منطقه تکرار می‌شود. به‌طور کلی، پس از یک جلسه درمان با هایفو نتایج عالی حاصل می‌شود. یک جلسه درمان اضافی نیز ممکن است 8 یا 12 ماه پس از اولین جلسه درمانی انجام شود. هایفو روشی کاملاً غیرتهاجمی است و به همین دلیل هیچ مشکل و عارضه‌ای وجود ندارد. شما سریعاً می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید.

کوچک کردن سینه‌ی مردان

ژنیکوماستی یا بزرگی بیش از حد سینه‌ها، مشکلی است که ممکن است در هر سنی برای مردان ایجاد شود. نشانه اصلی این مشکل وجود بافت اضافی در سینه‌ها است که ممکن است دردناک یا حساس باشد. در صورتی که بزرگی بیش از حد سینه‌ها با ورزش و رژیم غذایی یا دارودرمانی برطرف نشود، خانه پوست عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ژنیکوماستی را انجام می‌دهد. در این جراحی، چربی‌ها و یا بافت‌های اضافی سینه توسط لیپوساکشن یا با برش جراحی، برداشته می‌شوند. برش‌های جراحی، نزدیک به‌هاله‌ی تیره رنگ نوک سینه ایجاد می‌شوند و به همین علت، جای زخم جراحی به خوبی از نظر پنهان می‌شود. این عمل در حدود یک ساعت طول می‌کشد و بیمار به مدت یک یا دو هفته ریکاوری را باید پشت سر بگذارد.

 بیشتر بدانید: جراحی بالا کشیدن سینه

دکتر علی حجت | فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان

به اشتراک بگذارید :
تماس سریع